Зберігання сіна та соломи у сільському господарстві є одним з головних етапів заготівлі кормів для тварин. Але багато хто не дотримується правильної технології, що може негативно позначитися на якості вже заготовлених кормів.
Однією з поширених практик є накриття тюків агроволокном або іншим подібним матеріалом, що має надавати їм надійний захист від намокання. Але слід зауважити, що після висушування та формування у тюки сіно все одно містить певну кількість вологи. І це важливо враховувати, адже надмірна зволоженість і відсутність вентиляції врешті решт змусять викидати зіпсовану частину заготовлених кормів.
Отже, як правильно зберігати сіно, що робити, щоб уникнути втрат кормів через недостатню вентиляцію та як зберегти якість сіна та соломи? Правильні відповіді на такі запитання є критично важливими для успішного розвитку фермерського підприємства. Розгляньмо їх докладніше.
Як захистити тюки від надмірної вологи та цвілі?
Під час зберігання сіна, особливо у вологому кліматі, однією з основних загроз є надмірна вологість, яка може сприяти утворенню цвілі. В умовах, коли тюки складуються без належного вентиляційного простору, вірогідність її появи значно підвищується, на чому неодноразово наголошував наш інформаційний ресурс Технологія та годівля.
Розв’язання проблеми, як захистити тюки, полягає в налагодженні ефективної циркуляції повітря між ними, але водночас необхідно також захистити сіно від негативного впливу навколишнього середовища, зокрема опадів. Виникає питання: як зберегти сіно з мінімальними втратами, та створити при цьому достатню вентиляцію? Існує декілька можливих варіантів, а саме:
- використовувати спеціальні тенти на сіно, наприклад, з брезенту, оскільки цей матеріал є повітропроникним, але не пропускає вологу;
- забезпечити прошарок повітря між тюками та покривним матеріалом за допомогою дерев’яних брусів, старих гумових шин тощо;
- побудувати простий А-подібний навіс або каркас жорсткої конструкції, який гарантує не лише надійний захист від дощу, але й відповідний простір для вентилювання.
Крім того, як огорожу для зберігання тюків сіна можна використати звичайні будівельні шлакоблоки, поставлені на бічну сторону, отвори в яких забезпечать достатній рівень циркуляції повітря. Зверху цю споруду можна накрити кількома шарами брезенту, що буде достатньо для надійного захисту кормів від снігу, дощу тощо.
Технологія зберігання тюків сіна на інтерактивному ресурсі Тандф
Сьогодні завдяки наявності різноманітних матеріалів і сучасних технологій існує безліч варіацій, щоб організувати якісне сіносховище. Утім, фермери вигадують все нові й нові способи. Від технічних аспектів процесу заготівлі кормів до практичних порад щодо їх оптимального зберігання – більше докладної інформації про тваринництво на tandf.in.ua.
Вас ще цікавить, де зберігають сіно? Вичерпні відповіді на це, а також багато інших питань у галузі сільськогосподарського виробництва надасть Тандф – інтерактивна платформа для тих, хто прагне успіху у фермерській справі.