ТЕХНОЛОГІЯ ТА ГОДІВЛЯ

Search
Close this search box.

Стаття

травосуміші для сінокосів

Кормові травосуміші: види, особливості вирощування та зберігання 

Травосуміші – це ідеальне джерело корисних речовин для великої рогатої худоби. Вони відомі своєю високою поживністю та здатністю задовольняти потреби тварин у всіх необхідних елементах харчування. 

Крім того, соковитий корм для худоби має важливе значення для її здоров’я та продуктивності. Далі ми розглянемо різноманітні травосуміші для сінокосів, які є найбільш ефективними для вирощування та вигодовування сільськогосподарських тварин.

кормові суміші

Суміш трав для сінокосу: ключові аспекти щодо вирощування якісної сировини

Суміш трав для сінокосу відіграє ключову роль у виготовленні якісних кормів для вигодовування худоби. Для її ефективного вирощування важливо враховувати особливості ґрунту та кліматичних умов, оскільки це безпосередньо впливає на перебіг вегетативних процесів, розвиток здорових рослин та накопичення в них поживних елементів. До найбільш поширених культур для виготовлення якісних кормосумішей належать такі:

списокЛюцерна – один з найефективніших компонентів травосуміші. Вона має великий вміст протеїнів, амінокислот та мінеральних речовин. Люцерна високоврожайна і стійка до несприятливих кліматичних умов. Залежно від регіону вирощування може давати від 2 до 5 врожаїв за сезон вегетації. Люцерна містить: 18% протеїну, 14% білка, 3% жиру, 24–28 — клітковини, у 100 кг сіна — 11,5–12,5 кг перетравного білка, 56–63 к. од
списокСуданська трава – надзвичайно посухостійка однорічна злакова культура, яка добре підходить для додавання в кормові суміші. Вона здатна давати високі врожаї на різних типах ґрунтів, за винятком піщаних, а також не чутлива до їх надмірної засоленості. Протягом літа з цієї культури можна отримати до 3 урожаїв. Своїми поживними властивостями ця трава не поступається кукурудзяному силосу при умові скошування у фазі молочно-воскової стиглості. Сіно і зелена маса мають високий вміст перетравного протеїну та цукрів. 100 кг сіна дорівнює 52 кормовим одиницям, 100 кг трави дорівнює 17 к.о.
списокОвес – це ще одна цінна кормова культура з високим вмістом білків та вуглеводів. Вона чудово підходить для виробництва сіна, сінажу та зеленого корму. В якості корма для худоби використовують і зерна, і стебла з листям. Завдяки тому, що овес має розвинену кореневу систему, яка досягає до 1,2 м. він чудово себе почуває при висіві в піщаних, суглинкових, глинистих дерново-підзолистих ґрунтах. А ось якщо ваш грунт солонцюватий, то не варто чекати гарного врожаю овса. Вівсяна солома 100 кг містить 31 кормову одиницю. Вівсяна полова у своєму складі містить до 8 % білків, понад 41 % вуглеводів, а в 100 кілограмах — 46 кормових одиниць. 
суміш трав для сінокосу

Окрім агротехнології вирощування важливим також є правильне зберігання готових травосумішей, оскільки це позначається на якості корму, який використовується для вигодовування худоби.

Недоліки в зберіганні можуть призвести до втрати поживних речовин, смакоароматичних властивостей кормів, а також їх ураження грибками чи бактеріями, які активізуються в умовах неналежного зберігання сировини. Детальніше про це йдеться в нашій статті «Правильне зберігання кормів у великих об’ємах».

Технологія заготівлі та зберігання кормів: важливість дотримання правил виробництва

Технологія заготівлі та зберігання кормів в сільському господарстві – це ключовий аспект успішного виробництва. Від дотримання правил цієї технології залежить якість та безпека кормів для тварин.

Наш інтерактивний ресурс Технологія та Годівля містить багато корисної інформації щодо оптимальних методів заготівлі, зберігання та використання кормів. Запрошуємо вас ознайомитися з цими матеріалами на tandf.in.ua, які допоможуть підвищити продуктивність вашого фермерського підприємства.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *