Буряковий жом — це побічний продукт, який утворюється в процесі виробництва цукру. Він являє собою залишки м’якоті коренеплодів і містить значну кількість поживних речовин. Цей продукт є чудовою добавкою до раціону тварин на фермах.
Завдяки високому вмісту клітковини та інших корисних елементів жом для корів сприяє покращенню травлення та продуктивності худоби. Але для уникнення втрати його поживної цінності зберігання корму для ВРХ потребує особливої уваги та має певні особливості, про які ви дізнаєтеся нижче.
Жом буряковий як корм для корів: основні методи зберігання
Для ефективного збереження якості та поживних властивостей протягом тривалого періоду жом буряковий потрібно консервувати. Для цього існує кілька способів, а саме:
- У силосній ямі. Це дозволяє ефективно утримувати вологу та створює анаеробні умови, які перешкоджають розвитку шкідливих мікроорганізмів. Після заповнення ями масу трамбують та накривають спеціальною плівкою. Завдяки цьому корм для корів не втрачає свіжість та поживні властивості.
- У полімерному рукаві. Сировина пакується у великі рукави з еластичного матеріалу, які гарантують захист від вологи, шкідників тощо. Вони також створюють анаеробне середовище, що допомагає зберігати корм свіжим протягом тривалого часу.
- У герметично обмотаних тюках. Зберігання жому у такий спосіб є інноваційним методом, який поєднує ефективність і зручність. Кормова маса пресується в тюки, які потім кількома шарами покриває агроплівка. Цей спосіб забезпечує компактне зберігання кормових запасів.
Якщо говорити про переваги, то у метода тюкування бурякового жому їх найбільше порівняно з іншими. Серед них
- мінімальний час контактування маси з відкритим повітрям – виключає ризик потрапляння патогенних мікроорганізмів у корм;
- зручне використання корму – тюки легше транспортувати, вони займають менше місця та надають зручний доступ до корму;
- компактні розміри та невелика вага тюків – це спрощує логістичні операції, роблячи їх швидкими та ефективними;
- термін зберігання, що сягає 18 місяців – герметичне пакування дозволяє планувати запаси корму на тривалий період.
Враховуючи вищезазначене, наш інфопортал ТанДф зазначає, що тюкування є чи не найефективнішим способом кормозаготівлі та одним з найкращих рішень для сучасних фермерів.
Правильна технологія заготівлі та зберігання кормів – ключ до успішного тваринництва
Забезпечення тварин високоякісними кормами є визначальним аспектом успішного господарювання. Наголошуючи на важливості вибору оптимального способу кормозаготівлі, Агроресурс Технологія та Годівля пропонує безліч корисної інформації з цієї теми.
Тож підсумовуючи, можна сказати, що обрана технологія заготівлі та зберігання кормів, яка задовольняє потреби господарства, є ключовим чинником успішного тваринництва.