Правильне зберігання кормових запасів є визначальним елементом системи вигодовування корів. Вдало заготовити корма для ВРХ – це замало, не менш важливо правильно їх зберігати, щоб уникнути псування та втрати поживних речовин.
Інфосервіс tandf.in.ua агропортал про фермерство пропонує розглянути основні аспекти зберігання різних типів кормів для худоби, щоб забезпечити здоров’я та продуктивність вашого стада.
Як зберігати корми, щоб не знижувалася їх якість та поживність?
Практично кожного господаря турбує питання про те, як правильно зберігати корми для корів, оскільки від цього безпосередньо залежить їх якість, а також термін придатності. Тож дізнаймося, як зберігати корми різних видів:
- Сіно. Оптимальним варіантом є тюки або рулони, завдяки щільному пресуванню яких волога не зможе зіпсувати рослинну масу.
- Силос зберігається в рукавах або силосних ямах і траншеях. Силосні та сінажні траншеї забезпечують належний захист від зовнішніх чинників, що гарантує високу якість корму. Утім, сучасною альтернативою може бути прес-підбирач для сінажу та силосу, який дозволяє зберігати корм у герметичній плівці.
- Зерно. Найкращим сховищем є бункери або ангари. Правильно облаштовані, ці місця забезпечують захист від вологи та гризунів, а також дозволяють контролювати температуру та вологість зберігання зерна.
- Комбікорми та добавки. Зручно зберігати в мішках, пластикових контейнерах або відрах. Але важливо, щоб контейнер для зберігання корму герметично закривався, захищаючи вміст від вологи та шкідників.
Після визначення оптимальних варіантів зберігання для кожного виду кормів, важливо також дотримуватися певних правил, щоб убезпечити їх від псування. Для цього необхідно:
- вживати заходів для відлякування шкідників – зокрема гризуни можуть завдати значної шкоди запасам корму, тому використовуйте пастки та слідкуйте за чистотою у приміщенні;
- дотримуватися оптимальної вологості – її надмірний рівень погіршує якість кормів;
- регулярний контроль наявності плісняви – якщо її виявлено, такий корм слід негайно вилучити та утилізувати, щоб уникнути отруєння тварин;
- дотримання термінів зберігання – перевищення може призвести до зниження поживної цінності продукту, утім зберігання сінажу та силосу в тюках в плівці гарантує високу якість кормів близько 2 років;
- підтримка необхідного температурного режиму – різкі коливання температури можуть негативно вплинути на якість корму.
Якщо дотримуватися цих нескладних рекомендацій, можна зберегти найвищу якість кормів, забезпечуючи поживність раціону худоби.
Технологія заготівлі та зберігання кормів: чому важливо дотримуватися стандартів?
Дотримання певних стандартів завжди має вирішальне значення для ефективності фермерського господарства, і технологія заготівлі та зберігання кормів не є винятком. Використання сучасних способів пакування, наприклад, рукавів, а також новітнього обладнання, як-от прес-підбирач та обмотувач KUHN / КУН як альтернативи рукавам, гарантує ефективну герметизацію кормів, яка запобігатиме їх псуванню.
Отже, чітке виконання технологічних вимог оптимізує зберігання кормів, сприятиме підвищенню якості утримання худоби та гарантовано поліпшить загальну ефективність роботи фермерського підприємства. Детальні рекомендації та актуальні рішення щодо покращення продуктивності вашого господарства завжди можна знайти на порталі ТандФ – професійному інфосервісі для аграріїв та тваринників.