Щоб мати високопродуктивне поголів’я худоби, важливим є не лише нормування кормів, а й режим годівлі, тобто кратність, черговість та час роздавання кожного виду корму впродовж доби. Це дозволяє не лише оптимізувати раціон корови, але й сприяє покращенню її загального здоров’я.
Годівля ВРХ, яка враховує особливості кормової поведінки тварин, є ключовим чинником для досягнення високих результатів у тваринництві. Крім того, дотримання режиму годівлі дозволяє ефективніше використовувати корми для корів та покращує засвоєння поживних речовин. Правильна відгодівля ВРХ забезпечує також їх повноцінний розвиток та високу молочну продуктивність.
Норми годівлі ВРХ: ефективне вигодовування корів з урахуванням їх кормової поведінки
Технологія годівлі дійних та сухостійних корів має суттєві відмінності, тому дотримання кормової поведінки ВРХ є важливим для її здоров’я та продуктивності. Час, який потрібен корові на поїдання корму протягом доби, в середньому становить від 4 до 5 годин. Зокрема фази активного поїдання відбуваються 6–9 разів на день і тривають приблизно 40 хвилин кожна. Між ними тварини жують жуйку – процес, який називається ремиґанням. Через 10–15 хвилин після поїдання наступної порції кормів період ремиґання повторюється та триває до 20 хвилин. Після цього тварини знову активно їдять. Поглинання кормів лежачі орієнтовно становить 60% часу на добу, тоді як стоячи – 40%.
Плануючи режим годівлі корів, особливо високопродуктивних, важливо враховувати їхню кормову поведінку. Добова норма кормів повинна видаватися коровам 6–8 разів на день. При цьому слід стежити, щоб:
- Норми годівлі ВРХ бути чітко розрахованими.
- Кожна порція з’їдалася на 80–90%.
- Тривалість інтервалів між двома суміжними годуваннями дорівнювала часу одного кормового циклу, який становить 2–2,5 години.
Годівля корів за такою схемою забезпечить тваринам час для відпочинку та пережовування жуйки.
Не менш важливими є спосіб приготування та роздача кормів. Приготування кормосумішей за допомогою спеціальної техніки, як-от кормороздавач-кормозмішувач, дозволяє знизити втрати кормів до 10% та значно полегшує їх роздавання. Серійні кормозмішувачі від компанії КУН, зокрема повнораціонні змішувачі TMR KUHN, є відмінним вибором для ефективної годівлі як дійних, так і сухостійних корів.
Дотримання технології та правильний режим годівлі допомагає забезпечити тварин необхідними поживними речовинами та підтримує їх продуктивність на високому рівні. Крім того, використання такого обладнання, як кормороздавач KUHN, робить цей процес більш зручним та ефективним. Агроресурс Технологія та Годівля пропонує безліч інформативних статей щодо оптимізації с/г процесів за допомогою сучасної техніки.
Ефективна техніка годівлі корів та важливість її правильної організації
Налагоджена система харчування ВРХ, яка враховує найменші нюанси, гарантовано підвищить якість вигодовування, а використовуючи сучасний кормороздавач, процес годівлі можна ще й полегшити. Це економить час, ресурси та забезпечує худобу збалансованим раціоном.
На порталі ТандФ ви завжди знайдете професійні огляди щодо того, як працює та які особливості має та чи та техніка годівлі корів, а також детальні поради для оптимізації процесу вигодовування з урахуванням потреб господарства. Долучайтеся до нашої спільноти та отримуйте корисну інформацію з першоджерел.