Здоров’я великої рогатої худоби (ВРХ) значною мірою залежить від якості вигодовування. Технологія заготівлі та зберігання кормів є ключовим аспектом для збереження їх поживної цінності. Навіть максимально якісно заготовлені корма для врх можуть зіпсуватися при порушенні технологій та норм зберігання.
Особливо важливим є правильне зберігання кормів у силосних/сінажних траншеях. Це дозволяє запобігти втратам поживних речовин і забезпечити якісне харчування тварин. Тож створення та дотримання належних умов зберігання кормів для ВРХ є однією з основ успішного ведення господарства та здоров’я тварин.
Практичні поради щодо того, як правильно зберігати корми
Якість та поживна цінність кормів безпосередньо залежить від умов їх зберігання. Тому захист від шкідників, цвілі та інших небезпечних бактерій є важливим для гарантії здоров’я вашої худоби. Ось кілька ключових порад, як зберігати корми:
- Вибір місця для зберігання. Воно має бути захищеним від вологи, прямих сонячних променів та бути прохолодним.
- Належним чином захищати кормові запаси від шкідників, як-от гризуни та комахи. Завдяки щільній обмотці зберігання кормів у тюках сприяє цьому якнайкраще.
- Маркування та облік. Використовуйте маркування із зазначенням типу корму, дати його придбання або заготівлі та терміну придатності.
- Принцип «перший прийшов – перший пішов». Використовувати спочатку «найстаріший» корм, термін придатності якого добігає кінця. Це допоможе зменшити втрати.
- Періодична перевірка. Регулярно перевіряйте кормові запаси на ознаки цвілі, псування чи зараження шкідниками. Завдяки цьому можна своєчасно виявити проблеми та вжити заходів для їх усунення. Насамперед це важливо під час зберігання кормів у силосних/сінажних ямах.
- Зберігати корм у відповідних ємностях, полімерних рукавах тощо.
Сучасні технології, зокрема обмотка тюків плівкою, яку ефективно робить преспідбирач та обмотувач KUHN / КУН, може бути відмінною альтернативою зберіганню в рукавах. Цей агрегат забезпечує зручне та надійне зберігання кормів, мінімізуючи ризики втрат. Докладнішу інформацію про це ви знайдете в статтях, які пропонує наш ресурс Технологія та годівля.
Не лише зберігання, а й роздача. Як цей процес впливає на якість кормів та оптимізує їх витрати?
Зберігання кормів – це лише половина роботи. Правильно роздавати корми для корів є другим не менш важливим завданням. Їх точний та безпечний розподіл допомагає мінімізувати кількість відходів та сприяє збереженню здоров’я вашої худоби. Для цього:
- забезпечуйте достатній простір для всіх тварин під час годівлі – це дозволить уникнути конкуренції за їжу;
- контролюйте якість кормосуміші – наприклад, зберігання кормів у полімерних рукавах не вимагає багато зусиль, але забезпечує надійний захист від зовнішніх чинників;
- перевіряйте жолоби та кормові столи для годування та регулярно їх очищуйте – забруднене обладнання може стати джерелом хвороб та призводити до зниження якості корму.
Дотримання цих кроків є ключовим елементом успішного тваринництва, який безпосередньо впливає на здоров’я та продуктивність худоби.
Правильне зберігання кормових запасів як запорука якісного вигодовування худоби
Дотримання технології заготівлі та зберігання кормів є ключовим чинником, який гарантує їх якість та поживність. Як вже було зазначено вище, преспідбирач для силосу стане відмінним варіантом, особливо для невеликих господарств, як альтернатива зберіганню кормів у рукавах. Завдяки високому ступеню пресування маса добре ущільнюється, що зменшує кількість повітря та забезпечує анаеробні умови, необхідні для ферментації.
ТандФ – платформа про фермерство та тваринництво наголошує на винятковій важливості правильного зберігання кормових запасів для найкращого вигодовування тварин. Використання лише сучасних технологій та обладнання допоможуть вам отримати якісний корм для худоби з належним рівнем поживності.