В наш час технології зберігання кормів для ВРХ зазнають значних змін, і все більше фермерських господарств в Україні обирають полімерні рукави для силосу як альтернативу традиційним силосним ямам. Ця методика зарекомендувала себе як ефективний спосіб кормозаготівлі. Застосовуючи преспідбирач для силосу, можна значно скоротити час, потрібний для проведення заготівлі кормів.
Світовий досвід силосування кормів у рукавах підтверджує їх ефективність. У багатьох країнах Європи та Північної Америки фермери вже давно використовують цю технологію, відзначаючи її переваги перед традиційними методами. Однією з основних переваг є нечисленна техніка для заготівлі силосу: знадобиться лише навісний кормозбиральний комбайн та агрегат для наповнення рукава.
Полімерний рукав для силосу як найновітніша технологія ефективного силосування та зберігання кормів
Технологію силосування кормів в рукаві винайшли та вперше почали застосовувати у Німеччині наприкінці 1960-х років. Але найбільшої популярності вона набула лише в середині 70-х, коли її почали використовувати фермери США та Канади.
В сучасній Європі заготівля силосу в рукавах здійснюється вже понад 20 років і є поширеною в Польщі, Німеччині, Італії, Чехії та кількох інших державах. І саме полімерний рукав для силоса якнайкраще підходить для такої кормозаготівлі.
В Україні силосування в рукавах використовується близько 10 років, а майже п’ятдесят відсотків українських ферм все ще застосовують силосні ями чи траншеї, які залишилися від радянських часів. Утім, дедалі більше господарств переходять на технологію зберігання в рукавах, адже цей спосіб має низку переваг, серед яких:
- незалежність від погодних умов – полімерні рукави герметично ізолюють вміст від впливу зовнішніх чинників;
- гнучкість заготівлі – можна упакувати необхідну для господарства кількість кормів на відміну від традиційних сховищ, які вимагають повного завантаження;
- менша площа зрізу, ніж у траншеї – вона дозволяє дотримуватися необхідної швидкості відбору;
- мінімум ручної праці – механічний подрібнювач кукурудзи на силос значно зменшує потребу залучати велику кількість працівників;
- висока поживна цінність – силос в рукаві має кращу поживність та менший відсоток псування;
- тривале зберігання – термін сягає двох років без зниження якості силосу;
- швидке наповнення – зазвичай процес здійснюється за один день, що мінімізує вплив повітря на кормову масу;
- економічність – з урахуванням місткості полімерні рукави коштують недорого, а сучасна техніка для заготівлі кормів КУН пропонує додаткові заощадження;
- простота організації майданчика – його створення не вимагає жодних будівельних робіт;
- економія пального – навісний кормозбиральний комбайн КУН потребує його менше, ніж при трамбуванні силосної ями тракторами;
- вища якість силосу – завдяки герметичності рукавів корм зберігається краще ніж в ямах або траншеях.
При цьому слід зауважити, що силосування в рукавах доцільніше використовувати у великих та середніх господарствах. Для невеликих ферм, де утримують до 400 тварин, відмінною альтернативою стане преспідбирач та обмотувач KUHN / КУН.
Утім, вибір того чи того способу кормозаготівлі певною мірою залежить від технічного забезпечення та фінансових можливостей кожного окремого господарства. Щоб ви могли докладніше ознайомитися з цією темою, аграрний портал tandf.in.ua містить безліч корисної інформації щодо технологій та обладнання для заготівлі силосу.
Рукави для силосування – новітня система зберігання рослинної кормосуміші
Інноваційна технологія заготівлі та зберігання кормів у полімерних рукавах стає дедалі популярнішою серед українських тваринників. Це зумовлено її ефективністю, економічністю та зручністю використання. Багато фермерів вже оцінили переваги цього методу та активно впроваджують його у своїх господарствах. Якщо у вас залишились питання, інформаційний ресурс Технологія та Годівля завжди надасть експертну допомогу, яка сприятиме розвитку вашої сільськогосподарської справи.