ТЕХНОЛОГІЯ ТА ГОДІВЛЯ

Search
Close this search box.

Стаття

як зберігати корми технологія та годівля

Сіно, сінаж та силос – особливості зберігання кормів?

Здоров’я худоби та відповідна якість продукції, яку отримують надалі власники господарства, першочергово залежить від поживної цінності та якості безпосередньо кормів. Звичними для українських підприємств є сіно, сінаж та силос. Їх збирають, виготовляють, зберігають на зиму. Безумовно, питання, як зберігати корми, залишається актуальним, адже традиційні методики з часом не відповідають потребам господарств. Через помилки корми втрачають свою поживну цінність. Наш інтерактивний портал Tandf радий надати корисну інформацію про сучасні рішення.

правильне зберігання кормів тандф

Технологія заготівлі та зберігання сінажу, а також сіна та силосу: інформація від Tandf

Якщо правильно дотримуватися технології заготівлі та зберігання сінажу, силосу та сіна, підприємство може забезпечити худобу якісними кормами, а це гарантує її здоров’я, що позитивно впливає на продукцію, яка виробляється. Ви можете отримати прибуток та підтримувати гарний стан худоби, якщо скористаєтеся агропорадами від порталу Технологія та Годівля. Підкреслимо окремі особливості зберігання кожного виду кормів:

список Сіно — це рослинні стебла, які добре просушені. Головне правило зберігання — гарантований захист від вологи. Худобу варто годувати сіном, яке зберігається у сухому місці, тобто не витрачає поживні речовини та не псується.
список Сінаж — це вид корму, який виготовляється так: зелена маса збирається та консервується за допомогою мікроорганізмів. Для приготування сінажу використовують деякі види рослин: люцерну, кукурудзу, тритикале та інші культури.
список Силос — це ще один вид кормів. Він виготовляється так: зелена маса консервується під впливом не лише мікроорганізмів, але й кисню. Класичні культури — кукурудза та люцерна. Також використовують інші трави та рослини.

Правильне зберігання сіна, безпомилкова технологія сінажування та приготування гарного силосу — гарантія здоров’я худоби.

технологія заготівлі та зберігання сінажу tandf

Правильне зберігання кормів — якісна продукція підприємства

Головними аспектами правильного зберігання кормів вважаються забезпечення відповідних умов для кожного виду та якісний захист від будь-яких небажаних забруднень. При тому важливо для сіна та сінажу забезпечувати ще й належну вентиляцію. Безумовно, ефективний захист від вологи гарантує зменшення ризиків розвитку різноманітних грибків. Якісний сінаж, зберігання якого було відповідним усім правилам, не втрачає необхідні поживні речовини та є корисним кормом.

Силос — корм, для якого необхідна належна температура (відповідно холодному або гарячому методу). Також для силосу потрібен правильний рівень кислотності — 4-4,2 pH. Дотримання саме таких вимог гарантує збереження поживних речовин та зменшує ризики розвитку дуже шкідливих організмів — небажаних бактерій.

Висновок: правильне зберігання кормів — гарантія забезпечення худоби високоякісними продуктами годування.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *