Вибір підстилки завжди є актуальним питанням для фермерів, адже від її якості залежить здоров’я, комфорт та ефективний догляд за коровою. Правильна підстилка створює сприятливі умови для утримання великої рогатої худоби, знижує ризик травм та захворювань, сприяючи загальному підвищенню продуктивності ферми.
Одним із найпоширеніших варіантів для підстилки є солома. Цей матеріал відрізняється унікальними характеристиками та здатен задовольнити потреби багатьох фермерських господарств. Тож далі на вас чекає детальний огляд використання соломи як підстилки для корів з урахуванням її переваг та недоліків.
Ефективна підстилка для тварин як важливий елемент успішного утримання худоби за версією інфопорталу ТАНДФ
Правильно обрана підстилка є одним з головних чинників, який безпосередньо впливає на здоров’я худоби. Норми утримання ВРХ передбачають наявність для неї комфортного, сухого та безпечного місця для відпочинку. Серед різних підстилкових матеріалів саме солома чи не найкраще підходить для його облаштування, про що неодноразово наголошував наш інтерактивний ресурс Tandf. Тож в чому криється популярність соломи в якості підстилки? Насамперед це:
- гігієнічність – солома має низьку ймовірність швидкого забруднення, що сприяє підтримці чистоти у приміщеннях для утримання ВРХ;
- сухість – цей матеріал добре утримує вологу, створюючи сухе середовище, яке зменшує ризик поширення інфекційних захворювань;
- доступність – солома є економічно вигідним варіантом, доступним у багатьох регіонах, що полегшує її використання на фермах.
Попри ці позитивні сторони солом’яна підстилка для тварин має також і деякі недоліки. Найпоширенішими серед них є такі, як:
- Запиленість. При переміщенні тварин утворюється дрібний солом’яний пил, що може ускладнювати дихання худоби та знижувати якість повітря в приміщенні корівника.
- Ризик травм. Солома може пошкоджувати шкіру та вим’я корів через наявність гострих стебел. Внаслідок цього може виникати подразнення або навіть запалення шкірних покривів.
Утім, правильний догляд та використання спеціальних засобів, як-от бактерії для підстилки, допомагає підтримувати її в чистоті, знижуючи ризики для здоров’я тварин. Крім того, застосування сучасних агрегатів, як, наприклад, видувач соломи КУН, може значно полегшити процес заміни підстилки, допомагаючи уникати надмірної запиленості.
За умови регулярного оновлення та догляду солома позитивно впливає на здоров’я та продуктивність корів. Вона забезпечує комфорт, що сприяє зниженню стресу, підтримує здоров’я кінцівок, а також створює природні умови для відпочинку.
До речі, ферментаційна підстилка з використанням спеціальних бактерій дозволяє знизити утворення шкідливих мікроорганізмів, створюючи оптимальні умови утримання ВРХ відповідно до санітарних норм. В результаті тварини відзначаються вищою продуктивністю та кращими показниками здоров’я, що є важливим аспектом ефективного фермерства.
Солома для корів як підстилка: практичний вибір для сучасного фермерства
З огляду на всі плюси та мінуси можна підсумувати, що солома для корів є одним з найкращих варіантів підстилки в сучасному фермерстві. Її теплоізоляційні властивості та здатність добре поглинати вологу роблять цей матеріал привабливим вибором для малих та середніх господарств. Особливо це актуально для ферм, які мають доступ до великої кількості соломи або шукають економічно вигідні рішення.
Для великих господарств, які прагнуть інвестувати в передові рішення, ринок пропонує нові технології у сфері підстилок для тварин. Це, зокрема, гіпоалергенні мати з гуми або спінених полімерів Такі інновації забезпечують кращу гігієну, простіший догляд та більш ефективне утримання тварин. Щоб дізнатися більше про найсучасніші розробки та рішення для фермерів, підпишіться на новини від інформаційного порталу Технологія та годівля ТАНДФ.