Силос — важливий компонент раціону худоби, саме тому він має велике значення в галузі сільськогосподарських робіт. Від якості силосу прямо залежить здоров’я та продуктивність тварин. Неправильне зберігання силосу призводить до втрати його поживної цінності, що зрештою не лише впливає на погіршення стану корів, а також негативно відображається на ефективності підприємства.
Як зберігати силос для худоби: поради від порталу Технологія та годівля
Силос — корм корисний, з високоюї поживною цінністю, але за умов виконаних помилок під час зберігання, ферментації, підготовки до згодовування тощо ви можете отримати неякісний продукт. Щоб забезпечити якісний силос для худоби наш агропортал Tandf підготував кілька чільних порад:
- Правильний вибір відповідного місця для зберігання дуже важливий. Слід підготуватися заздалегідь, щоб далі виконувати інші роботи, які пов’язані з ферментацією й уникненням псування.
- Використання високоякісної плівки для зберігання. Вона має бути герметичною. Сьогодні проблема вибору таких матеріалів відсутня, й кожне господарство може обрати найкращий варіант.
- Постійний контроль вологості у приміщеннях, де зберігається силос. Нехтувати таким правилом не можна.
- Контроль температури приміщення також важливий. Проводити його слід періодично й уважно.
Головне питання фермерів полягає в тому, як зробити силос якісним, адже крім бактерій ферментації в процесі беруть участь бактерії псування. Правильно здійснений процес консервації може не лише дати змогу уникати втрат поживної цінності кормів, а також значно пришвидшити процес ферментації. Якщо силос законсервовано правильно, він не буде нагріватися та втрачати суху речовину.
З метою досягти найкращих результатів зберігання кормів для худоби можна застосовувати такі продукти як SilagePro. Цей інокулянт виконує повну ферментацію за 4 доби. До його складу входять 4 штами молочнокислих бактерій та 4 ензими з метою забезпечити вивільнення додаткового цукру. Якщо ви заготовляєте силос з люцерни, вам буде в пригоді такий продукт, адже ця культура ферментується дуже повільно через низький вміст цукру.
Не лише питання про те, як зберігати корми та правильно ферментувати, має значення: особливу увагу слід приділити тому, як виконується підготовка кормів до згодовування. Траншею варто відкривати перед виїмкою, нарізкою й згодовуванням, а давати худобі досвідчені фермери радять саме верхні шари.
Не останню роль в підвищенні продуктивності корів та зменшення собівартості молока грає процес виймання силосу та сінажу. Неправильне виймання законсервованих кормів із силосної траншеї, призводить до потрапляння повітря в мікротріщини. Повітря в силосі сприяє розвитку гнильної мікрофлори, дріжджів, які споживають кормову цінністьта забруднюють його своїми продуктами життєдіяльності, що призводить до погіршення його смакової якості та зменшення енергетичної цінності. Цей корм корови набагато менше з’їдають.
Покращити процес підготовки до згодовування й кінцевого етапу вам допоможе продуктивна сучасна техніка на кшталт самохідних змішувачів-роздавачів SPW Intense. Агрегат робить якісний зріз по висоті силосної ями. Застосовуючи таку техніку, ви гарантовано запобігаєте псуванню силосу. Автоматизація процесу дозволяє годувати велику кількість худоби, від чого залежить вибір моделі.
Правильне зберігання кормів — запорука успішності господарства
Безсумнівно, правильне зберігання кормів є першою умовою їхньої якості, це чільний аспект здоров’я й продуктивності худоби. Дотримання всіх певних правил зберігання, велика уважність до деталей і регулярний моніторинг стану силосу допоможуть уникати псування кормів, втрати поживної цінності. Наш інформаційний ресурс Тандф розповідає про сучасні методи розв’язання головних проблем фермерів і радий надавати вам корисні рекомендації, щоб зберігати здоров’я тварин і підвищувати продуктивність. На сайті tandf.in.ua ви можете дізнаватися й про сучасну техніку від провідних лідерів, яка робить потужний внесок до ефективності фермерських господарств.