ТЕХНОЛОГІЯ ТА ГОДІВЛЯ

Search
Close this search box.

Стаття

підстилка для худоби з соломи

Важливість підстилки для ВРХ та надоїв молочних корів

Підстилка для худоби має дуже велике значення, це не лише матеріал для забезпечення комфорту та безпеки. Відомо, що молоко формується саме під час відпочинку корів, а цей процес відбувається, коли тварина лежить на підстилці. Отже, зрозуміло, що підстилка безпосередньо впливає на кількість надоїв. Тож матеріал є вагомим чинником здоров’я, комфортного життя й продуктивності молочної худоби. 

Правильна підстилка для худоби з соломи та інших матеріалів: значення матеріалу та оптимізація процесу його використання

Традиційна підстилка для худоби з соломи відрізняється високим показником гігроскопічності, але ця властивість прямо залежить від ступеня подрібнення матеріалу. Тут важливо сказати про особливості такої обробки:

списокподрібнена солом’яна підстилка для худоби може поглинати в 4 рази більше вологи в порівнянні з власною вагою;
списокпресована — втричі;
списокрозсипна без подрібнення — лише вдвічі. 

Увага: надмірне подрібнення призводить до запалення дихальних шляхів через високий вміст пилу в матеріалу!

Солома добре зберігає тепло, поглинає шкідливі гази. Завдяки досить зручному матеріалу, який нерідко є просто побічним продуктом, можна створювати належний комфортний мікроклімат, проте солома при тому має бути якісною. Важливо перевіряти стан підстилкового матеріалу, відстежувати, щоб в ньому не було забруднень для правильного догляду за коровою. 

Якщо врахувати потреби худоби й норми утримання ВРХ, солом’яна підстилка — дуже гарний матеріал для продуктивності тварин, їхнього здоров’я, гігієни та комфорту. 

сучасні технології догляду за худобою

Втім, неякісна солома призводить до захворювань, зокрема маститів, а також може бути причиною кепського загоєння навіть незначних травм. Якщо господарство не може забезпечити належні умови догляду та утримання ВРХ, є варіант заміни підстилки. 

Органічні та неорганічні види:

списоктирса й торф;
списокгумові багатошарові мати, перероблений гній, пісок. 

Кожне господарство обирає свій варіант, адже тут багато чого залежить від індивідуальних особливостей підприємства. Головне — забезпечити належні умови утримання ВРХ, враховуючи також вартість підстилки, зручність її зберігання, транспортування, прибирання. 

Щодо останнього, слід додати, що витрати соломи на одну голову становлять до 8 кг на добу, а це значить, що підстилку треба щоденно оновлювати, додаючи до основного шару ще до 15 см рівномірно розподіленого матеріалу. Зверніть увагу, що дуже важливо уникати травм, забезпечувати чистоту й сухість соломи. 

Полегшити працю робітників господарства та оптимізувати процес використання підстилки може сучасна спеціальна техніка: видувач соломи KUHN створений для ефективності оновлення матеріалу. Такий причіпний розкидач соломи (а також кормів) працює з трактором і виконує роботу якісно, адаптується під конкретні параметри. Ви можете дізнатися про характеристики моделі KUHN Primor 3570 і знайти найближчого дилера з метою придбати техніку. Наш агропортал Технологія та Годівля радий розповідати вам про сучасні рішення, які допомагають підвищити ефективність наявних робіт. 

Сучасні технології догляду за худобою — запорука успіху

Якщо правильно вибрати підстилку й впроваджувати раціональні технології догляду за тваринами, ви можете ефективно доглядати за ВРХ й отримувати гарні надої. Поєднання вибору якісної підстилки за умов проведення контролю її зберігання й стану з сучасними технологіями догляду за худобою стануть для вашого підприємства ефективним рішенням. Належні умови для корів — це запорука здоров’я, гігієни, продуктивності. 

Інформаційний ресурс TanDf наголошує, що впровадження новітніх рішень та сучасного обладнання може значно змінити ваші традиційні погляди та підвищити ефективність робіт. На сайті tandf.in.ua ви завжди можете дізнатися про сучасну техніку для малих і великих господарств.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *