ТЕХНОЛОГІЯ ТА ГОДІВЛЯ

Search
Close this search box.

Стаття

корм для худоби

Як уникнути помилок при зберіганні силосу? Розповідаємо про правильне збереження кормів

Такий корм для худоби, як силос, складає значну частку в її загальному раціоні та має визначальний вплив на її здоров’я. До того ж він є одним з основних джерел поживних речовин, які необхідні для підтримки високої продуктивності с/г тварин.

За інформацією ТанДф багато хто з фермерів досі припускається помилок щодо виготовлення та використання цього типу кормів, що призводить до втрати його якості. Це своєю чергою негативно відбивається на показниках виробництва молока та м’яса. Отже, згадавши, що таке силос, поговоримо про те, як його правильно зберігати.

Технологія заготівлі та зберігання кормів: помилки, через які силос втрачає якість, та способи їх уникнення

Висока стабільність сировини для виготовлення силосу відіграє критично важливу роль у процесі його заготівлі. Що стабільніша вона перед закладенням у силосні траншеї, то краще буде проходити консервація та зберігання. Щоб досягти цього, необхідно враховувати кілька ключових чинників, а саме:

списокВисота зрізу та якість подрібнення сировини. Правильно визначена, вона забезпечує максимальну кількість поживних речовин у масі, а оптимальний розмір фракції сприяє кращому ущільненню та консервації. Техніка для заготівлі кормів KUHN/КУН забезпечує однорідне подрібнення незалежно від типу оброблюваної сировини.
списокДовжина подрібнення рослинної суміші. Надто довгі частки ускладнюють ущільнення, тоді як надто короткі можуть призвести до втрати поживних речовин. Оптимальна довжина становить 1–2 см, що дозволяє такому обладнанню, як преспідбирач для силосу, формувати з сировини якісні рулони.
списокУщільнення кормової маси під час закладки у силосні ями. Це дозволяє уникнути порожнин та кисневих прошарків, які спричиняють псування корму. Варто приділяти велику увагу цьому процесу, адже саме така технологія заготівлі та зберігання кормів гарантує найкращі результати силосування. 
списокПравильний відбір силосу після консервації. Його слід здійснювати шарами рівномірних вертикальних зрізів завтовшки мінімум 30 см по всій ширині та висоті масиву. Це, а також силосна плівка зверху запобігає проникненню повітря до внутрішніх шарів і сприяє збереженню якості корму.
силосні ями

Приділяючи належну увагу таким аспектам та використовуючи сучасну кормозаготівельну техніку, як-от преспідбирач КУН, ви отримаєте силос високої якості протягом усього періоду його зберігання.

Важливість дотримання технології силосування кормів як запорука якісного вигодовування худоби

Силосування кормів – це складний технологічний процес, який вимагає дотримання певних правил та умов. Відповідальне ставлення до його проведення забезпечить відмінну якість кормосумішей, що є запорукою здоров’я та високої продуктивності тварин.

Наш агропортал tandf.in.ua завжди пропонує найактуальнішу інформацію щодо кормозаготівельних технологій та інших методів покращення господарювання. Від оглядів сучасних підходів до практичних порад експертів, тут ви знайдете все, що потрібне для розвитку вашого підприємства.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *