Забезпечення здорового та продуктивного життя ВРХ є невіддільною складовою ефективного фермерського господарювання. Одним з ключових аспектів цього є оптимально підібраний раціон годівлі худоби, тому питання, як правильно годувати корову, не є надто простим.
Харчування для худоби повинно бути не лише насиченим, але й повноцінним та збалансованим, щоб забезпечити її всіма необхідними поживними речовинами. Це досягається завдяки ретельному розрахунку кількості кормів відносно маси тіла. Крім того, важливо враховувати індивідуальні особливості корів, їх вік, фізичний стан та потреби.
Інформаційний ресурс Технологія та годівля стає неоціненним помічником для фермерів та власників худоби, адже тут ви знайдете не тільки інноваційні рішення, але й поради від експертів та дослідників, які сприятимуть росту ефективності фермерської діяльності.
Особливості ефективного вигодовування: раціон кормів для ВРХ м’ясних та молочних порід
Отже, чим годувати корову, щоб було молоко? Це питання вимагає ретельного розгляду раціону та вибору відповідних кормів, серед яких
- сухе сіно та солома;
- вологий силос та сінаж;
- соковиті коренеплоди та овочі;
- комбікорми з вітамінними комплексами та мікроелементами.
Не слід також забувати про свіжу зелену траву, яка є основним кормом влітку та містить максимальну кількість поживних та корисних речовин.
Різні види кормів для худоби відрізняються складом, вмістом клітковини, білків та ін. Вітамінізований комбікорм для ВРХ містить необхідні поживні речовини, в той час як сіно та солома додають рослинні волокна, які стимулюють нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту.
Окрім сіна у склад сухих кормів для корів молочної породи повинні входити комбікорми з високим вмістом білка та протеїнів. Наприклад, раціон кормів для ВРХ з силосу, сіна, комбікорму та коренеплодів надає усі речовини, які необхідні для підтримання високої молочної продуктивності. В середньому добова норма таких кормів у кілограмах становить:
- буряк – 5;
- морква – 7;
- силос – 7;
- сіно – близько 30.
При цьому слід зауважити, що кількість сіна визначається у співвідношенні від 2 до 6 кг на кожні 100 кг ваги тіла корови. Крім того, важливо використовувати довідник поживності кормів, який допоможе точно розрахувати раціон.
Особливості годівлі худоби м’ясних порід криються в можливості вигодовування за різними технологіями, зокрема використовуючи концентровані комбікорми, сухі та вологі грубі корми у поєднанні з луговим випасом влітку. В цілому, дорослій тварині на добу буде достатньо 1,5 кг комбікорму, 35 кг силосу, а кількість сіна можна максимально обмежити або повністю виключити з раціону. Для полегшення процесу годування варто використовувати автоматичний змішувач кормів для худоби, який дозволить уникнути нерівномірного розподілу компонентів суміші.
Змішувач кормів Кун: інтегроване рішення для покращення процесу годування худоби
Відповідно до порад експертів, з якими ви можете ознайомитися на сайті tandf.in.ua, саме змішувачі-роздавачі кормів для ВРХ можуть забезпечити ефективне приготування та роздачу поживної суміші.
Змішувач кормів Кун – це справжнє технологічне досягнення, яке агропоради Тан Дф визначають як ефективний інструмент для оптимізації годування. Отже, таке інтегроване рішення, як кормозмішувач для ВРХ, відкриває нові можливості для фермерів, дозволяючи досягати високих стандартів у галузі тваринництва.