Як збільшити надої молока у корови? Для цього необхідно враховувати не лише генетичні особливості, породу, живу вагу, форму вим’я та вік тварини, але й ретельно контролювати склад кормів. Навіть найпродуктивніша тварина може втратити потенціал без правильно організованої годівлі, умов утримання та догляду.
Поживність кормів відіграє ключову роль у збільшенні надоїв, і саме тому фермери мають звертати увагу на збалансованість раціону. Інтерактивний ресурс Tandf завжди надає актуальні та дієві рекомендації для покращення продуктивності ВРХ, а зараз пропонує дізнатися більше про сучасні підходи до годівлі.
Премікси та інші кормові добавки для дійних корів: поради фахівців ТАНДФ щодо їх використання
Зоотехнічні вимоги до роздавання кормів дійним коровам особливо актуальні в період наприкінці зими та початку весни. Саме в цей час організм тварин відчуває дефіцит накопичених торік поживних речовин. Особливо складним цей період стає для тварин у фазі запуску, адже їм необхідно отримувати більше вітамінів, білків і мінералів. Це пояснюється інтенсивним розвитком плода та зниженою здатністю тварини споживати достатню кількість об’ємних кормів та води (корові щодоби потрібно до 150 літрів).
Серед причин дефіциту корисних речовин фахівці вирізняють декілька основних. Зокрема це:
- відсутність у щоденному раціоні вітамінів та мінералів ( продуктивні господарства вже не годують свіжою травою)
- низький вміст у силосі або сінажі каротину, що призводить до дефіциту в організмі вітаміну А та сприяє ослабленню імунітету;
- брак у кормах вітамінів групи D, кальцію та фосфору, що спричиняє гіповітаміноз та негативні зміни у фосфорно-кальцієвому обміні;
- відсутність прогулянок на свіжому повітрі та брак сонячного ультрафіолету.
Компенсувати нестачу важливих елементів допоможуть кормові добавки для дійних корів – премікси. Ці вітамінно-мінеральні або білково-вітамінно-мінеральні комплекси покращують функціонування ШКТ корів, підвищують їх стійкість до стресів та зміцнюють імунітет.
Протягом лактаційного періоду склад і поживність кормів необхідно адаптувати до потреб корів, які можуть змінюватися. Це особливо важливо у фазі сухостою та у перші сто днів лактації. Премікси виготовляються як твердими, зокрема комбікорм для ВРХ, так і рідкими. Це дозволяє фермерам обирати оптимальний варіант добавок відповідно до потреб конкретного етапу розвитку тварин. Використовуючи кормозмішувач, а також автоматичний роздавач кормів можна досягти точного дозування преміксів. Це особливо важливо при роздаванні сипучих добавок сухостійним та новотільним коровам.
Окрім преміксів важливими для раціону є кормові ферменти, які допомагають тваринам ефективніше засвоювати поживні речовини. Ензими, які входять до їх складу, підвищують доступність крохмалю та білку зернових культур, що позитивно впливає на молочну продуктивність корів.
Не менш ефективним є застосування пробіотиків. Результати практичних досліджень свідчать, що вони сприяють поліпшенню мікробіоти рубця та усувають ризик метаболічних розладів. Пробіотики також дозволяють знизити або навіть повністю уникнути використання антибактеріальних засобів, підвищуючи рівень нормофлори ШКТ. При цьому слід зазначити, що пробіотичні бактерії починають проявляти фізіологічну активність у кишківнику тварин лише за умови, якщо їх концентрація в препараті сягає щонайменше 107 КУО на 1 мл препарату.
Сучасна техніка для приготування кормів: все про оптимізацію процесу вигодовування на інфопорталі Tandf
З огляду на вищезазначене можна підсумувати, що якісні кормові добавки для підвищення поживності раціону корів у весняний період дозволяють збільшити надої молока. З іншого боку, використання сучасної с/г техніки, як-от змішувач кормів та самохідний високопродуктивний кормороздавач, є ідеальним рішенням для оптимізації процесу вигодовування ВРХ.
Долучайтеся до спільноти інфопорталу Технологія та Годівля, де ви завжди знайдете актуальну інформацію про новітні підходи щодо утримання с/г тварин та підвищення продуктивності вашої ферми.