Правильна технологія заготівлі та зберігання кормів – це важливий аспект ефективного тваринництва, оскільки якісне вигодовування є запорукою високої продуктивності та здоров’я тварин.
Через неналежне зберігання корми для корів втрачають поживність, піддаються небажаному бродінню уражаються пліснявою тощо, що може призвести до захворювань (кетозу та ацидозу) у тварин. Це особливо важливо в умовах різних кліматичних зон, адже температурні коливання та вологість можуть істотно впливати на якість сінажу.
Далі ви дізнаєтеся про особливості зберігання сінажу, щоб не втратити його якість та підвищити ефективність вигодовування с/г худоби.
Різні кліматичні умови та сінаж: зберігання без втрати якості та поживності
Для успішного сінажування кормів у кожному регіоні необхідно пристосовуватися до специфічних умов. Тож розгляньмо ключові моменти зберігання сінажу в помірному, холодному та теплому кліматах.
Однією з ключових проблем помірного клімату є нестабільна вологість та періодичні опади, що можуть призводити до погіршення якості кормів. Для успішного зберігання сінажу рекомендується обирати захищене місце для розташування сховища. Також воно повинне
- мати ефективну дренажну систему;
- забезпечувати помірну температуру зберігання;
- характеризуватися стабільним рівнем вологості.
Не менш важливим є застосування кормозаготівельної техніки. Зокрема ворушилка, а також валкоутворювач допомагають досягти оптимальної вологості трави перед її закладкою в сховище.
У холодному кліматі заготівля та зберігання сінажу потребують особливої уваги через ризики його промерзання. Якщо ви використовуєте сінажні ями, то:
- процес заготівлі варто проводити,якщо прогнозується кілька днів сприятливої погоди
- для надійного захисту кормових запасів варто використовувати додаткові шари плівки або термоізоляційного матеріалу, що дозволить зберегти оптимальну температуру всередині сховища;
- утрамбований з оптимальною щільністю корм набагато менше піддається дії морозу та зберігає свою якість та поживність навіть у зимовий період.
Отримати належне та рівномірне ущільнення трав’яної суміші можна за допомогою сучасної с/г техніки.
Зберігання кормів у теплому кліматі має інші особливості. Сінаж зберігання якого відбувається за високої температури та вологості, може запліснявіти, в ньому з’являються дріжджові грибки. Це негативно впливає на якість корму та може призвести до його втрати.
Для найкращих результатів слід дотримуватися оптимальних термінів заготівлі, оскільки пізня закладка рослинної маси до місця її зберігання підвищує ризик псування корму. Крім того, якщо сінаж зберігається в тюках, для його захисту необхідно забезпечити хорошу вентиляцію сховища та використовувати спеціальну пакувальну плівку. Вона створить анаеробне середовище всередині тюка, що запобігатиме розвитку патогенних мікроорганізмів.
Отже, вдале сінажування кормів можливе лише завдяки відповідальному підходу до їх заготівлі та зберігання. Сучасні агро-технології утримання ВРХ ТАНДФ допоможуть вам отримати якісні корми незалежно від кліматичних умов, зберігаючи їх поживність протягом тривалого часу. До речі, стрічковий валкоутворювачKUHN MERGE MAXX є сьогодні найефективнішим агрегатом, який гарантує успішну кормозаготівлю вже на етапі збирання рослинної сировини.
Соковиті корми tandf як запорука повноцінного раціону для ВРХ
Соковиті корми відіграють ключову роль у вигодовуванні ВРХ, оскільки містять багато вологи, білків та мікроелементів. Одним з основних видів таких кормів є сінаж – продукт, який максимально зберігає поживні властивості свіжих рослин завдяки особливим методам заготівлі.
Ефективне зберігання сінажу в різних кліматичних умовах вимагає комплексного підходу, зокрема:
- ретельного дотримання технології заготівлі;
- вибору оптимального місця для зберігання;
- контролю за температурним режимом.
Фахівці інфоресурсу Технологія та Годівля tandf завжди готові надати практичні рекомендації щодо правильної кормозаготівлі та організації повноцінного раціону для ВРХ. Це дозволить зберегти високу якість кормів та покращити продуктивність поголів’я.