Для того, щоб худоба почувалася комфортно, необхідно забезпечити їй належні умови утримання ВРХ. Одним із важливих аспектів догляду за коровою є гігієна, яка безпосередньо впливає на здоров’я та самопочуття тварин. Чиста та правильна підстилка – це ідеальне рішення для підтримання гігієни худоби. Що таке підстилка для худоби? Це матеріал, який підстилається, підкладається під тварин або стелиться на підлозі. Вона запобігає розвитку бактерій, грибків, паразитів та інфекцій, які можуть викликати хвороби ратиць, запалення вимені, мастит та інші проблеми. Крім того, підстилка забезпечує худобі комфортне місце для відпочинку, що сприяє її релаксації та покращенню кількості та якості молока.
Які бувають підстилки для ВРХ: давайте розберемося разом
Існує кілька видів підстилки для худоби. Серед них варто виокремити найпопулярніші:
- Солом’яна підстилка для худоби. Це найпоширеніший вид підстилки, який добре вбирає вологу та тримає тепло. Щодо її адсорбувальної здатності, то вважається, що один кілограм солом’яної підстилки може увібрати до чотирьох літрів вологи. Солома може бути з різних злакових культур, таких як пшениця, ячмінь, овес тощо. Підстилка для худоби з соломи забезпечує комфорт, гігієну та безпеку тварин, а також може бути використана як добриво для полів.
- Деревна підстилка, яка виготовляється з сосни або ялини. Стружка має природні антисептичні властивості, не має домішок, гіпоалергенна та екологічно чиста.
- Піщана підстилка для худоби стає все більш популярною серед фермерів. Пісок не містить домішок, не подразнює шкіру та дихальні шляхи корови. Повністю оновлювати підстилку для худоби з піску необхідно кожні 12−24 місяці.
- Гумові багатошарові мати. Вони м’які та еластичні, стійкі до зношування та довговічні. На них рекомендують стелити додатковий шар сухої підстилки (0,2–0,5 кг на добу на голову), аби корови почували себе комфортніше. Свіжу підстилку потрібно додавати щонайменше 1 раз на день.
Підстилка – це не тільки елемент гігієни, а й фактор продуктивності худоби. Як впливає підстилка на надої корови? Для отримання високої продуктивності корова має відпочивати до чотирнадцяти годин на добу. Тож підстилка – вагомий чинник створення зручних умов для тварини та забезпечення нормального кровообігу у вимені при лежанні, а це є важлива умова для молокоутворення. Тварини, яким комфортно, виробляють більше молока!
Підстилка для худоби: як зробити її ідеальною?
Допомогти забезпечити комфорт тваринам зможе спеціальна техніка – начіпний видувач соломи та роздавач корму КУН PRIMOR 2060 M. Машина оснащена системою POLYDRIVE, яка дозволяє регулювати швидкість подачі матеріалу. Результатом його роботи буде якісна підстилка та гарантований комфорт для худоби. Солома буде залишатися цілою, тому довговічність підстилки значно зросте.
Дізнатися корисну інформацію про різноманітну сільськогосподарську техніку та норми утримання ВРХ ви зможете на нашому сайті tandf.in.ua. Тут можна прочитати цікаві статті та подивитися відео. Інформаційний ресурс Технологія та Годівля створений для забезпечення продуктивності та ефективності діяльності господарств в Україні. Якщо хочете більше дізнатися про особливості годування та догляду за худобою, то завітайте на агропортал Tandf!