Серед грубих кормів кукурудзяний силос є сьогодні найбільш уживаним у раціоні як малої, так і великої рогатої худоби. Агроресурс Технологія та Годівля зауважує, що для його правильної заготівлі необхідно враховувати найменші нюанси. Саме це стане запорукою здоров’я та продуктивності тварин.
Сьогодні питанням, як вирощувати кукурудзу на силос, переймаються багато з аграріїв. Тому розгляньмо основні аспекти процесу виробництва, які сприятимуть максимальному збереженню поживних речовин у кормі. Від технології вирощування до вибору оптимального часу збору врожаю – кожен з етапів впливає на якість кінцевого продукту.
Технологія вирощування кукурудзи на силос: перевірені методи та практичний досвід фермерів
Кормозаготівля є важливим складником сучасного сільського господарства. Використання сучасних агротехнічних прийомів дозволяє отримати багатий урожай, який потім стане високоякісним кормом для тварин. Тож з яких кроків складається технологія вирощування кукурудзи на силос та як правильно її заготовляти? Передусім це:
- Терміни сівби. Як правильно сіяти кукурудзу на силос? Оптимальним часом для цього є початок квітня, коли земля на глибині 7 см прогріється до 9–12 °C, що забезпечить повноцінний та дружний розвиток сходів.
- Підготовка ґрунту. Вона складається з оранки та боронування. Перше забезпечує належну аерацію ґрунту, його розпушення та знищення бур’янів, а друге допомагає створити рівний посівний шар.
- Вибір сорту чи гібриду. Для цього варто враховувати їх кормові якості, стійкість до шкідників, хвороб, заморозків, врожайність, групу стиглості та стійкість до вилягання.
- Безпосередньо сівба. Для максимізації урожаю слід дотримуватися певної густоти внесення насіння, відстані між рядами та глибини посіву. Наприклад, сівалка КУН точного висіву забезпечує рівномірний інтервал між насінинами та точну глибину посіву.
- Внесення добрив. Залежно від типу ґрунту їх використовують одно- чи дворазово. Восени землю можна підживити перегноєм, що забезпечить рослинам необхідні поживні речовини на ранніх етапах розвитку.
- Догляд за посівами. Він складається з розпушування ґрунту за допомогою борони.
- Збирання врожаю. Як збирають кукурудзу на силос? Це найкраще робити, коли листя ще зелене, а зерна досягли воскової або молочно-воскової стиглості.
Через дотримання цих кроків кукурудза на силос технологія вирощування якої майже не відрізняється від цукрової, забезпечить високу врожайність з максимальним збереженням поживної цінності сировини.
Як уникнути поширених помилок під час закладання кукурудзи на силос?
Кукурудзяний силос можна зберігати кількома способами, але найефективнішим є силосування в агрорукаві. Цей метод вимагає чіткого дотримання певних умов, щоб забезпечити високу якість корму, а саме:
- розмір часток силосу повинен складати 1–2 см, що сприяє кращому ущільненню;
- вологість маси повинна становити 65–73% для кращої ферментації та запобігання утворенню плісняви;
- при закладанні трав’яного силосу необхідне якісне ущільнення маси, яке здатен забезпечити прес підбирач KUHN / КУН для запобігання утворенню повітряних кишень;
- обов’язкова герметизація рукава після наповнення для запобігання доступу повітря до силосу та його окислення.
Відхилення від зазначених параметрів та вимог може призвести до погіршення якості корму та втрати його поживної цінності.
Високоякісний корм для ВРХ: основні переваги силосування кукурудзи
Приготування силосу є чи не найефективнішим способом виробництва якісного корму для худоби. Він має численні переваги, серед яких:
- низькі витрати при виробництві;
- відсутність необхідності будувати капітальні сховища;
- ефективна ферментація;
- зручність щоденного виймання необхідної кількості корму.
Крім того, спеціалізоване обладнання, як-от подрібнювач кукурудзи на силос, дозволяє ефективно переробляти масу, додатково зменшуючи витрати на її транспортування. Якщо вам потрібна детальніша інформація, отримати її завжди можна на нашому інформаційному порталі ТандФ. Тут ви знайдете дієві поради та практичні рекомендації щодо силосування кукурудзи, а також інших сфер сільськогосподарської діяльності.